20 die van JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING „DIE HAGHE”. Evenals ik reeds in het verslag van het vorige jaar meedeelde, zal het Bestuur het op prijs blijven stellen, wanneer de leden voorstellen willen doen voor het een of ander uitstapje. In het afgeloopen jaar heeft het Bestuur bij het rondzenden van een in de oranjerie een keurige thee aangeboden werd en de vriendelijke gastheer en gastvrouw eenigen tijd onder hun Haghegasten vertoefden. In meest verschillende voertuigen werden de toen wel vermoeide leden naar de hofstad teruggevoerd, vol buitenlucht en zeer voldaan over dezen uitspanningsdag. Op Vrijdag lo Juli had het zomeruitstapje plaats naar Oudshoorn a/d Ouden Rijn, waar onder leiding van den Heer W. M. C. Regt het zoo belangrijke kerkje met de beroemde kerkramen bezichtigd werd, dat indertijd gesticht werd door den Heer de Vlaming van Oudshoorn, die zorgde dat de aan hem verwante Amsterdamsche families ramen schonken aan zijn kerk. Een noenmaal in het Hotel St. Joris deed het ruim 50 tal aanwezige deelnemers weer krachten vergaren voor het verdere gedeelte van den tocht, nl. een bezoek aan de bekende boomkweekerij van de firma van Nes te Boskoop, waar de leden op vriendelijke wijze rondgeleid werden. Het schitterendste zomerweer begunstigde den geheelen tocht, terwijl van vermoeidheid geen sprake behoefde te wezen, daar de salonboot van de Maatschappij de Volharding, die ons in Leiden aan boord ge nomen had, ons maar voort liet glijden over het blauwe water tusschen de groenende weiden. In Gouda ging het gezelschap uiteen, en ik mag zeggen, ten zeerste tevreden. Eenige verstokte Hagheleden bleven echter nog gezamenlijk in Gouda, waar zij in het Hotel de Zalm het menu alle eer aandeden. Een oogenblik moet ik nog teruggaan en aan de aanwezigen in herinnering brengen, dat evenals ook andere jaren de leden van Haghe in de gelegenheid waren deel te nemen aan de uitstapjes den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond. Ditmaal ging de tocht naar Breda en Hoogstraten in België, den 23, 24 en 25sten Juni. Wegens den langen duur en de vrij groote kosten, was de deelneming der leden aan deze reis als gewoonlijk niet groot, wat werkelijk jammer is, daar voor dergelijke tochten door den Ned. Oudh. Bond de grootste moeite gedaan wordt en zij inderdaad zeer belangwekkend zijn.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1914 | | pagina 425