DE BEHUIZING VAN DE EERSTE KAMER 62 de eene andere, gedeeltelijk in Louis Quinze-stijl en eene zeer eenvoudige kamer, werden in 1922 overgedragen aan den Raad van State, toen deze zijne zalen voor de uitbreiding der localiteiten van de Tweede Kamer had afgestaan. De gang van deze verdieping werd toen met eenen muur bij het trapportaal afgesloten. De tweede verdieping, nog bewoond en verfraaid door Willem V, telt tot aan de Stadhouderspoort vijf kamers. De hoekkamer in den kleinen toren voor den directeur der Stenographische Inrichting is modern. De kamer daar naast voor de stenographen heeft een smaakvol bewerkt stuco plafond. De zware eikenhouten deuren en wanden zijn in Louis Quinze-stijl gebeeldhouwd. Uit de muziek instrumenten en andere emblemata van de muziek in het elegante bewerkte stuco plafond aangebracht zoude men mogen opmaken, dat dit vertrek de muziekkamer is ge weest van het Prinselijk gezin, dat, naar men weet, ijverig muziek beoefende. Ook het vertrek daarnaast, als spreek kamer gebruikt, heeft zware eikenhouten lambrizeering en deuren in Louis Quinze-stijl en een eikenhouten plafond. Van de gang op de tweede verdieping komt men in deze kamer door een voorportaaltje met zeer sierlijk bewerkte deuren. De beide overige kamers zijn ingericht voor de vertegenwoordigers der pers. Op deze verdieping waren de bureaux der Algemeene Rekenkamer, die ze langzamerhand moest ontruimen wegens gebrek aan onderhoud. De restauratie ook van dit gedeelte van het Binnenhof werd in 1897 ter hand genomen. Tusschen de eerste en tweede verdieping van stadhouderstrap is een bordes, waarop eene deur, die naar de vergaderzaal voert. De trap eindigt op de tweede verdieping op een portaal, waarvan men links naar de binnengalerij voor de particuliere tribune gaat en rechts naar de gang voor de publieke tribune. In die

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1924 | | pagina 81