EEN HAAGSCH DAGBOEK UIT DE OORLOGSJAREN 91 koloniën spreekt men over ’t zelfbeschikkingsrecht. Mevrouw v. d. B. heeft boontjes voor ons gekocht van haar groenteboer, de onze had ze niet meer. We aten ze vandaag, fijn! Vier pond voor 1.30, aten alles op. Ook nam ze vleesch voor ons op onze bons en gaven ze bons voor chocoladereepen. W. kwam gister avond met de Edammerkaas, verder had ze nog drie aardappelbons en een flesch melk cadeau. Zij kregen nog genoeg melk, wij y2 lher met ons allen. Aard appelbons worden veel opgekocht voor 5 cents het stuk voor inslag. T. is er Zondag geweest. Ze hadden geen boter meer doordat zij nog al logée’s hadden ge had en die smeerden extra dik. Ze gaf iets te veel broodkaarten. Ze konden daar ook broodkaarten krijgen voor 10. Veel menschen hebben last van te weinig licht, waxinelichtje, W. bij een kaars; bed. Gelukkig hebben wij die en 't extra rant- Mevr. M. eet bij een ze gaan dan vroeg naar misère niet, dank zij 't electrisch licht soen voor de apotheek. L. krijgt in haar huishouden van Ma zelf gehaakte kwasten en een pot appelstroop. Appels kosten 10 cent per stuk, koolraap is nergens te krijgen; Ma en de K.’s hebben er overal naar gevraagd, niet gekregen. Onge kookte bieten heeft de groenteboer ook niet, die moeten anders goed voor de griep wezen. De griep is op vele plaatsen heel erg, dikwijls met longontsteking. Op ’t kantoor ook verscheiden ziek, bij B. ook. Ik dacht gisteren ook dat ik ’t kreeg, keelpijn; overal hoor je over griep. Comedies worden uitgesteld, ook huwe lijken. De H.B.S. Waldeck Pyrmondtkade is ook ge sloten. Pa heeft ’t vreeselijk druk, veel drukker nog dan de vorige keer. H. is weer terug, maar nu heeft A. de griep, daardoor heeft Pa ’t heidens druk.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1931 | | pagina 108