98 EEN HAAGSCH DAGBOEK UIT DE OORLOGSJAREN a gertje spelen. Om 8 uur kwam moeder of tante met een boterham en dan ging ieder weer op zijn plaats met de kan in de hand en de winkel ging open, ’t Was anders een mooi gezicht die rij pannen en kommen, soms ook theepotten. Als ze eindelijk haar liter melk had, ging ze naar huis, maar na ’t eten moest ze de vaat laten staan om van 1-3 weer in de rij te gaan staan om weer 1 liter melk te kunnen krijgen. Dan weer eten koken op de kachel in de huiskamer en vroeg naar bed om electri- citeit te sparen en om ’s morgens weer vroeg op te kunnen zijn. Nu waren er gelukkig melkkaarten ge komen. Visch bij de halletjes kocht D. ook nooit, dat kostte je een halven dag staan, zonde van de schoenen. J. lapt zelf de schoenen, hij had voor 10 een oude autoband gekocht om zolen te maken. Rood-gummi- zolen zie je veel, ook houten zolen onder de schoenen. Straatjongens veel met bloote voeten in de klompen. Voor nieuwe schoenen moet je een formulier halen, dat invullen, een kaart halen, deze inleveren en dan krijg je op een bon schoenen. Tante W. had nog schoenen gerepareerd gekregen zonder bon, een lapje op de zool voor 60 cent. R. B. heeft griep gehad; haar zoon J. was ook ziek, zeker van 't staan. Van *s avonds 9 uur af stond hij soms in de queue voor een stuk koeiekop, soms afgelost door R. en C. Het broodrantsoen wordt meer en we hebben juist een kaart extra. Het was 1 broodkaart 2800 gram voor 1 week, 2 gram op papier is 1 gram brood. Het wordt 1 broodkaart 2800 gram voor 10 dagen, 1 gram op papier is 1 gram brood. En met de nieuwe uitreiking zal het worden: 1 broodkaart 1400 gram voor 10 dagen, 1 gram op papier is 2 gram brood. De broodkaarten zijn nu voor 10 dagen, omdat dit

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1931 | | pagina 116