46 EEN HAAGSCH DAGBOEK UIT DE OORLOGSJAREN Zondag 23 Augustus. Dierentuin geweest. Soldaten voor 5 cents toegang; groote belangstelling voor de apen en de beren, beer haast met een sjako er van door. Scheveningen, soldaten vrije toegang tot de pier. Maandag 24 Augustus. Jour, bezoek heftig anti-Duitsch. Dinsdag 25 Augustus. Val van Namen. Woensdag 26 Augustus. B. naar Wassenaarsche slag. Soldaten manoeuvreer den in de duinen. Courant: Als Duitschland Parijs inneemt vóór dat Rusland in Berlijn is, wint Duitschland, anders om wint de Entente. Een stuk over het decadente Frankrijk en een stuk tegen Engeland. Het Rijk betaalt voor inkwartiering voor één soldaat zonder kost 20 cents, met kost 80 cents. Een boer in het Westland die 125 man in zijn schuur heeft ontvangt daarvoor 12,50 per dag. De vergoeding van het Rijk voor een soldaat-kostwinner is 1,en voor ieder kind 10 cents per dag. In Utrecht reeds proeven genomen met onder water zetten. De boomen aan den Biltscheweg zijn gekapt. Villa’s nog niet opgeblazen. Vrijdag 28 Augustus. Naar Dekkersduin geweest. Soldaten op de boerderij, ’s Avonds zanguitvoering voor soldaten in de Remon- strantsche Kerk. Het was mooi, maar er was maar één bank bezet met soldaten. De zangers kenden ,,In naam van Oranje” zelfs niet uit het hoofd. Bij het einde, eerste couplet van Wilhelmus gezongen, toen het publiek bleef wachten ook „Wien Neerlands Bloed”. Naar postkantoor geweest om te vragen of B. aan

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1931 | | pagina 59