EEN HAAGSCH DAGBOEK UIT DE OORLOGSJAREN 63 Telegrafie. was de de Posterijen en -’) Maison Bakker was een thee- en eetgelegenheid in de Hoog straat no. 12, in 1918 zeer in de mode. 2) De oude Vette Hen was een lunch- en theegelegenheid in de Driehoekjes tegenover het Stadhuis. Ook deze had indertijd veel naam. Kruidenierszaak op de Veenkade. Een der gebouwen van De cavalarie was net naar Rotterdam voor de relletjes daar. Meestal worden voor de opstootjes soldaten uit andere plaatsen opgeroepen, omdat de kans dan minder is, dat er kennissen onder de oproermakers zijn. Pa is gisterenavond, toen wij uit waren, nog even de stad in geweest. In 't Noordeinde was het erg druk, de ruiten bij Bakker 1ingegooid en veel herrie bij de „Oude Vette Hen” 2), groote optochten, meest van jong spul. B. v. d. P. had er heen gewild, haar broers niet. Toch gingen ze, maar toen 't goed bezig was, wilde zij naar huis, maar de broers niet. Ze had het vreeselijk ge vonden. Nu, ik was er niet graag tusschen geweest; als je de aangerichte verwoesting ziet, merk je wel dat het niet erg veilig bij de straat was. De bakker kwam vanmorgen als gewoon, ook zonder agent, zooals anders in de krant stond. Zeker is het in deze buurt niet noodig. Veel brood konden we niet nemen, de broodkaart was zoo goed als op. We hadden nog voor t ontbijt, verder bakte Ma pannekoeken en kregen we een beschuit. B. en ik gingen niet uit eten zooals het plan was, dat gaf toch niet genoeg. Kruuk 3) bracht vanmorgen geen stroop, ik ging er heen om wat te halen. A. zei, dat er net een vent met gegapte schoenen langs was gehold, hij had er een laten vallen. Het Piet Heinplein stampvol. Bij het in aanbouw zijnde gebouw 4) op

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1931 | | pagina 76