EEN HAAGSCH DAGBOEK UIT DE OORLOGSJAREN 71 eten gehad, om 12 uur 2/2 boterham zonder melk, vanmiddag aardappelen, garnalen, knollen, gort in water en wat rhabarber. Avondboterham is er niet, een korstje zal het moeten doen met een kopje chocolade. Morgen hebben we 1200 gram (dubbel) brood, ook niet veel. Dan nog biscuitmeel met busjes melk, geen aard appelen. Gelukkig kwam er redding, van tante G. moch ten we aardappelen halen, die B. vanavond haalde. Op jour bij tante R. was nicht K. met B., de laat ste bleek. Nicht had gelukkig de bonboekjes weer, ze was doodgelukkig. Tante R. wilde haar wat aard appels geven, die heeft genoeg, omdat zij van eigen grond in Baarn heeft en op de bons kan zij ook nog krijgen. Ma vroeg dadelijk of zij dan de bon mocht hebben en ze kreeg een bon. Gelukkig kunnen we nu morgen om 12 uur aard appels eten. Appels zijn schandelijk duur. 60 cent 't kilo. Boter clandestien de 5 ons 7.50, aardappels \2 mud 9.R. kan misschien nog wat aardappels voor ons krijgen. M. was blij toen ze onze gesmokkelde kaas zag, ze zou het thuis vertellen, daar waren ze nog niet over het principe heen. Gisterenavond vroeg een man aan de deur of Mevrouw ook smokkelwaar kocht. G. vond het maar het veiligst om „neen” te zeggen. Uit Apeldoorn zou den we bloem krijgen, maar dat komt maar niet, 't Kan ook gestolen zijn, dat gebeurt overal tegenwoordig, zelfs de hekken van de graven en de telefoondraden. De gesmokkelde kaas door bemiddeling van nicht K. was 14 pond 4 ons en kostte 23,68, dus 32 cent het ons. Nu zullen we ook nog een krijgen door de Dames B.. R. B. had uren gestaan voor een koeiekop. Wij zullen ook nog iets vleesch krijgen, ofschoon de slager misgeloot had.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1931 | | pagina 86