72 EEN HAAGSCH DAGBOEK UIT DE OORLOGSJAREN J van Me- zijn ook geweldig duur. De slaap- i geverfde vloeren. Van ondergoed neemt ze maar 3 stuks tot groote ontsteltenis vrouw, die had 3 dozijn van alles gehad. Het is nog lastig te krijgen ook, vele winkels zijn uitverkocht, zoodat men hier dit en bij een ander dat koopt. Badhanddoeken hadden ze nog nergens gevonden. van hem getrouwd, had hij hem aan was veel Het is nog koud, het regent iederen avond, gestookt wordt er nog niet, wij hebben allen al winterhanden. Er schijnt ook weer Spaansche griep te komen, meest bij menschen die ’t al gehad hebben. Het vorig jaar op 't kantoor was ’t erg koud geweest. Ze kregen alleen turf en gruis om te stoken en dat was ’s middags op. Alleen de chefs kregen anthraciet. Als die om 5 uur weg gingen en er was iets overgebleven, dan aasden de anderen daarop, de kist werd ’s morgens toch weer gevuld. De anthraciet werd dan gegapt en in doozen en kasten verstopt, niet erg bevorderlijk voor de netheid der stukken. In 't nieuwe gebouw stoken ze de centrale verwarming al. Op de Academie op de lithographic hebben ze erg last met ’t gebruik van terpentijn en gom, die niet alleen erg duur zijn, maar haast niet te krijgen. Gisterenavond waren L. en V. hier die een huis gehuurd hadden en er over dachten te gaan trouwen, 't Inrichten is razend duur, maar zij hadden geen zin langer te wachten. Het vorig jaar was een vriend toen was ook alles razend duur en geraden te wachten. Nu lachte de vriend, hij goedkooper uitgeweest als nu. Behangen enz. is idioot duur, werkloon alleen 50 cents de rol, vroeger 15 cent en dan is het papier ook veel duurder. Karpetten enz. kamers krijgen nu

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1931 | | pagina 87