EEN HAAGSCH DAGBOEK UIT DE OORLOGSJAREN 73 kwastje, ook wat uit, veel heeren rooken Zij hadden een groote geschikt voor allerlei voor- Pa zei, dat hij tegenwoordig nog al veel Gadurol verkocht als voedingsmiddel. V. voelde er wel iets voor, kast haast onvindbaar, zeer raad. Haring wilde hij ook opslaan, maar L. was wat bang voor de reuk, die misschien de aanwezigheid van de kast zou verraden. De heeren praten tegenwoordig veel mee over het eten, de vrouwen worden op de vingers gekeken. Het rooken gaat er Ma gaf hun een zelfgemaakte vatenkwast en dat is Ma’s speciaal cadeau tegenwoordig. Van Mevrouw kregen ze boonen enz. mee. V. wilde maar vlug trouwen omdat het leven op kamers tegenwoordig ook niet alles was. Of L. ’t hem beter zal geven? Misschien vooruit gehamsterd. Uit Friesland ging niemand weg, zei V. of hij nam flink wat mee. Een vriend van hem had het al heel brutaal gedaan. Een groote koffer had hij gevuld met meel, spek, boter enz. en daar boven over een jas. Tot Amersfoort ging ’t goed, toen zouden ze gevisiteerd worden. De controleur vroeg de koffer af te halen. Mevrouw werd al bleek van angst. Hij stond moppe rend op, die groote zware koffer, een heel gehijsch en er waren natuurlijk alleen kleeren in; als jè met vrouw en kinderen uitging, had je natuurlijk heel wat noodig, dat kon iedereen wel begrijpen, dan bleef er geen ruimte over voor iets anders. De controleur vond dat toen eigenlijk ook en zei: „Laat dan maar zitten”. De kleeren werden in een pak nagestuurd. Ook hoorde ik van een dame die uit Brabant ge komen was, met erwten in den zoom van haar rok genaaid, wel wat zwaar.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1931 | | pagina 88