76 EEN HAAGSCH DAGBOEK UIT DE OORLOGSJAREN de brandstof voor den winter, ’t Sparen zit in de lucht. Tante R., nicht K., de K.’s hebben allen clandestiene kaas, maar eten die niet, sparen! Nu, wij zitten er flink achter en Ma wil tante W. ook wat toestoppen, die ziel heeft 's avonds altijd zoon honger. Ze eet dan nog graag wat op haar kamer maar ’t wordt zoo duur. Wij gaven haar laatst ook al korstjes, die zij binnensmokkelde. D. heeft suikerziekte, zeker van de busjesmelk. De melk is een misère. T. zat er gisterenavond ook over in, die drinkt zooveel melk. Ik kreeg een stukje cake, die had tante G. van kennissen gekregen, zelf gemaakt. Die lui komen zeker ook niet eerlijk aan het meel. Een broodkaart koopen is eigenlijk het voordeeligst, goedkooper dan koek. Neef P. zal zien Deventerkoek te bemachtigen. R. koopt wel broodkaarten, 60 cent ’t stuk. Vleeschbons worden voor 20 cent verhandeld. De eieren, nu vrij, kosten 32 cent. De heer van het kantoor hierover laat hier tusschenbeiden smokkelwaar, die hij koopt, wegen om te zien of hij ook bedot wordt. Wij hebben van G.'s zwager vanmorgen 3 kilo rijst ge kregen, 2.50 ’t pond slechte rijst. De K.’s hadden iets goedkooper gekocht. Na 2 uur is de melk nu vrij, maar op. Greta wilde niet gaan halen, met zoo'n kan over de straat. Ik liep toen 3 winkels af zonder succes. G. ging vandaag om 2 uur met het zelfde resultaat. De chocolademelk komt op 10 cent per beker 's avonds. Ma maakt van een ouden mantel voetenzakken, heerlijk. Nu is zij bezig met slofjes voor J. met kartonnen zooltjes. B. heeft haar stukke pantoffels ook gemaakt met kartonnen zolen er onder tegen genaaid. Bij mooi weer loop ik ook op

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1931 | | pagina 91