IN MEMORIAM C. H. PETERS 3 verjaardag is alles, zoover het op Groningen betrekking had, eigendom der gemeente Groningen, al het overige van de Technische Hoogeschool te Delft geworden. Dadelijk daarna was hij nieuwe verzamelingen van pren ten, vooral op het gebied der schilderkunst, begonnen en binnen vijf jaar telden deze alweer meer dan 20.000 nummers. Ook voor de meer beperkte belangen onzer Vereeniging heeft Peters veel gedaan. Reeds zeer spoedig als lid toe getreden, heeft hij talrijke excursies geleid, talrijke lezin gen gehouden en menige bijdrage voor het Jaarboek ge leverd. Tot tweemaal toe schreef hij over de geschiede nis van de Groote Kerk 1900 en 1923over die van het Binnenhof (1894 en 1905), de bouwgeschiedenis van het Stadhuis werd door hem te boek gesteld (1895), evenals die van de Nieuwe Kerk 1893). In 1902 schreef hij over en tegen het dempen der grachten, de geschiedenis van het St. Nicolaas-Gasthuis, Den Haag’s oudste liefdadige instelling werd door hem uit de archieven verhaald (1924). Over het Logement van Rotterdam, thans Departement van Defensie heeft hij in het Rotterdamsche Jaarboek geschreven. De zeer geslaagde 5e aflevering van die Haghe’s platenatlas, geheel aan de Groote Kerk gewijd, was aan zijn initiatief te danken en op het in het Jaarboek voor 1931 gepubliceerde oorlogsdagboek, dat zoozeer belang stelling heeft getrokken, werd door Peters de aandacht gevestigd. Het is dus stellig niet zonder reden geweest, dat die Haghe Peters op zijn tachtigsten verjaardag het eere- lidmaatschap der Vereeniging heeft aangeboden. Was Peters een verdienstelijk bouwmeester, schrijver, verzamelaar en lid van die Haghe, tevens was hij een hoogst merkwaardig en beminnenswaardig mensch.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 12