PRINS WILLEM V EN HARE LOTGEVALLEN 127 het paleis van knappe de plaatsing mede de door toonstellingen en voor veilingen van schilderijen en gravuren. Het grootste gedeelte van de andere helft (hoewel onder één dak was het gebouw in tweeën gescheiden) was bij hem in huur. Bij de goede zaken, door hem gemaakt, kon hij dit gedeelte ih 1802 bijkoopen. Voor 72.000 deed hij dit bezit aan den Staat over, thans dient het als zetel der Koninklijke Academie van Weten schappen. Op 28 Augustus 1820 kwam zijn kunstcollectie te Amster dam in veiling. In de verzameling curiositeiten, kwam ook voor het schildpadden, met zilver geïncrusteerd poppenhuis, bestemd ge weest voor Czaar Peter, waaraan meer dan 25 jaar zou zijn gewerkt en dat ongeveer 50.000 had gekost. Kooper was Baartz voor 2125. In de Korte Handleiding van Van de Kasteele omschreven onder nr. 721. Het is thans in het Rijksmuseum. 52) Geb. te Amsterdam 1740. Verscheiden staaltjes teekenkunst waren o.a. zijn keurige afteekening van der schilderijen, die hij in 1801 maakte (A.R.) en hem vervaardigde teekening van het door Vinkeles gegraveerde diploma van vrijen toegang. Hij schilderde ook zeer goede copieën van de beide Trompen met hunne echtgenooten, naar Mytens en Miereveld. Een drietal catalogi werd door hem samengesteld. Het is te betreuren, dat deze man, die met zijn gezin in vrij be hoeftige omstandigheden verkeerde, bij zijn erbarmelijke bezoldiging, fooien van de bezoekers moest aannemen. 53De kastelein J. Loock, die den linkervleugel van in huur had en een gedeelte voor een niet al te moreel doel be schikbaar stelde, lag geregeld met Waldorp overhoop. Toen Robert Fell in October van 't jaar VI der Bataafsche Vrijheid tegen wil en dank, een bezoek aan ons land bracht, beschreef hij zijn indruk ken in een 18 tal brieven aan zijn broeder in Yorkshire (R. Feil. Tour through the Batavian Republic during the latter part of the year 1800, London 1801). Hij drukt o.a. zijn verontwaardiging uit over de gelegenheid, door Loock uit winstbejag geboden. L. werd dan ook op 7 Maart 1803 als huurder vervangen door F. Delon, huursom 550. 54) Volgens Fonseca zijn in den Schuttersdoelen verschillende doeken door het patriottisch gespuis vernield, omdat er wapen schilden van Oranjemannen op voorkwamen, dl. II p. 22. 55) In 1781 had hij opdracht gekregen voor het schilderen der schoorsteenstukken in den nieuwen vleugel van het Stadhouderlijk kwartier, waarvoor hem 339 was betaald en in 1791 nog 100.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 140