132 DE KUNSTVERZAMELINGEN VAN STADHOUDER J. C. Schotel, van i 1 van den aan- en de tegenstrijdige opvattin- vruchtbare samenwerking onmoge- waarvoor de Directeur-generaal van Koophandel en Koloniën. Na opheffing van dit departement 5 April 1825 Staatsraad in b.d., gehuwd met Sophia Helena Menkema, in tweede huwelijk met Geertrui Maria Jongkindt 28 Augustus 1827 te ’s-Gravenhage. 74) Bekend als Nelri, waren zij door de weduwe 16 Maart 1750 te Amsterdam verkocht, van waar auctie J. Tak te Haarlem kwamen, om zij 5 September 1781 in de op 23 Maart 1829 uit de verzameling J. J. de Neufville Brants te Amsterdam te worden verkregen. 75) O.a. het strandgezicht Koning 5000 had betaald. 7e) Daar de werkzaamheden dezer Commissie, vang af, stof leverde tot veel crltiek gen der leden onderling te zeer lijk maakten (Vosmaer trad al spoedig af) werd zij reeds in 't volgend jaar ontbonden. 77) Levensbericht van de Jonge, door Dr. Veth in Jaarboek der Kon. Academie van Wetenschappen, 1880. 78De arrondissements rechtbank, die van 1838 dagteekent, was in dit huis gevestigd, weleer bij de rechtbank van eersten aanlég en koophandel in gebruik. 79Men denke hierbij aan de scherpe invictiven van dien schalk, die hij reeds in November 1874 lanceerde, als zou door den Belgischen artist Portaels, gesteund door de voornaamste buiten- landsche kunstenaars van dien tijd, op groote schaal vrijwillige inschrijvingen in alle Europeesche beschaafde landen met uit sluiting van Nederland worden geopend, met het doel om de bijeengebrachte gelden aan Amsterdam aan te bieden, voor de stich ting van een nieuw museumgebouw. Onnoodig te zeggen, dat Portaels hiervan geheel onkundig was. Een voortvarende en imperieuse natuur als de Stuers, kon nu eenmaal niet overal vrienden hebben. Echter is zijn organisatie vermogen en de steeds door hem gezochte samenwerking met openbare instellingen, voor die verzamelingen van onberekenbaar nut geweest. so) Tegen die overbrenging naar Leiden teekende J. Tideman in het Dagblad van Z. Holland en 's-Gravenhage fel protest aan. 81Afkomstig uit het fraaie pand op het Rapenburg nr. 48 te Leiden, van wijlen Mr. C. Cock, aangekocht bij de firma Fred. Muller Co, te Amsterdam.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 145