NOG MEER OVER BOAS 143 „van deze poging en wil de alleszins rechtmatige vorderingen „onzer misleide ingezetenen geldend maken bij .de eerlang „te beginnen onderhandelingen over de opzegging der tus- „schen Waldeck en Holland bestaande capitulatiën. Jaren- „lang volgen dan nieuwe adressen, rapporten, besluiten. In „1814 requestreeren van Herzeele en Bourcourd weer.” En het lijkt mij geenszins onwaarschijnlijk, dat de pogingen in 1825 door Simeon Tobies Boas aangewend bedoelen op deze zaak andermaal de aandacht te vestigen. Bij de hier medegedeelde familiepapieren behooren ook nog enkele dateerende uit de jaren 17931796, toen de afwikkeling van het faillissement dus in vollen gang was en welke enkele nadere bijzonderheden en aanvullingen geven van hetgeen uit de stukken van het Hof van Hol land door mij in „die Haghe” 1919/1920 daarover is ge publiceerd. Zij geven een duidelijk beeld van de groote relaties die het Bankhuis Boas overal in Europa gehad heeft en daarom laten wij ze, om ze aan de vergetelheid te ontrukken, hier in extenso volgen: „De Wedw. SIMEON BOAS Co kunnen met de stuk- „ken aantoonen wat voor Activiteit zy gedurende 2 jaaren „geëmployeert hebben om d’agterstallige Interessen te er- „langen van de Negotiatien op Homburg, Nuremberg; Engel- „sche Prinsen en Waldeck. „Homburg, kan geen geld zenden zolang men niet blijkt „dat zyn origineele obligatie niet wederom in handen van „zyne oude Crediteuren Boas is. „Nuremberg. Stelt uyt van eenen postdag op den andere. „Engelsche Prinsen. Mogen niets zenden geduurende den „oorlog. Waldeck neemt zig zelfs prolongatie tot nae de „vreede het zoude dog hart weesen om aen de wedw. Boas ,,’t eenige overgeblevene stukje Brood weg te neemen, dus „versoekt Haer Ede op het aller vriendelykste aen den „heere Procureur van Son haer belangen te willen ter harte „neemen en teffens in Consideratie te willen neemen hoe „weinig zy aen alle d'ongelukken van 1792 schuld heeft. „5 Augustus 1796.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 157