1 VIJFTIG JAAR „HAAGSCHE COURANT" 154 was verandering ge- Vas Dias, was Jan C. de Vos, Courant” een publiciteitsorgaan was, waarvan hij zich moest bedienen, wilde hij niet zijn debiet zien verkleinen, naast dat van zijn concurrent, die wèl gebruik maakte van dagblad-reclame. Het pand Wagenstraat 26 werd aan-, gekocht. Dit pand (waar thans „De Bijenkorf” staat) werd met spoed in gereedheid gebracht, zoodat het reeds in Mei 1893 kon worden betrokken. Tusschen al deze technische veranderingen door er ook in de redactioneele leiding een komen. De eerste hoofdredacteur, mr. slechts kort gebleven. Zijn opvolger was de later zoo bekende acteur. Diens journalistieke loopbaan zou óók slechts kort duren, want reeds na een jaar, in 1887, zeide hij de courant vaarwel, om zijn geluk weer aan het tooneel te beproeven. A. Sijthoff benoemde daarna tot hoofdredacteur J. Doorman, die tot dat oogenblik redac teur was geweest aan het „Dagblad van Zuid-Holland en ’s-Gravenhage”. Deze keuze was wel een zeer goede! Met grooten ijver en nog grootere bekwaamheid vatte J. Doorman zijn nieuwe taak op en alras bleek, dat hij de rechte man op de rechte plaats was. Zijn uitnemende artikelen, zijn scherpe commentaren gaven een aantrek kelijkheid aan de courant, welke wederom een nieuwe prikkel werd voor nog meer Hagenaars, om de abonné- lijsten der „Haagsche Courant” te vergrooten. Vergeten mag hier ook niet worden, dat Albert Sijthoff de eigenlijke „uitvinder” is van het zoogenaamde week abonnement. Tot dusver was dat in het wereldje der courantenuitgevers niet bekend. Men kende slechts drie- maandsch- of jaarabonnementen en zeker zou een poging om abonné’s per week aan zich te verbinden als reeds vooraf mislukt zijn beschouwd. Maar hoe anders zou het uitkomen! Ook hier bleek de directie van de „Haagsche Courant” het wederom bij het rechte eind te

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 169