VIJFTIG JAAR „HAAGSCHE COURANT” 162 voor de „Haagsche Courant” was dat de omstandigheid, de hand te kunnen leggen op een drietal perceelen schuin tegenover de onteigende liggend, waar na gesloopt te zijn een behoorlijk courantengebouw kon worden gezet. Helaas was het noodig, over de vergoeding van de be zittingen met de gemeente langdurige processen te voe ren. Eerst toen deze tot in hoogste instantie waren uit gevochten kon met den bouw van een nieuw gebouw worden aangevangen. Dat was in zekeren zin een voordeel, omdat men thans voor goed een einde dacht te kunnen maken aan den voortdurenden drang tot uitbreiding. Nu zou men met alle gebeurlijkheden rekening houden. Ruime werkzalen, redactielokalen en administratieve ruimten werden ge maakt en de nieuwste machines gemonteerd. Een vol ledige gloednieuwe installatie moest zelfs worden ge plaatst. Immers op den dag der verhuizing zou men aan de overzijde een geheel nieuw geoutilleerd bedrijf klaar moeten vinden. Men kon niet op de enorme machines, welker montage alleen ruim drie maanden in beslag nam, vandaag voor het laatst drukken en voor het nummer van den volgenden dag de overplaatsing reeds voltooid hebben. In 1922 kwam men dus in een nieuwe woning. De for- sche gevel is den Hagenaars welbekend en met opge wektheid werd de opening gevierd. Weinig dacht nog toen de directie er aan, dat bij het 50-jarig bestaan de hoekvleugel (vroeger het pand van de vleeschhouwerij fa. de Haas) er ook weer bijgetrokken zou zijn. Voordien zouden echter nog vele merkwaardige ver anderingen het aspect van de dagbladen, ook de „Haag sche Courant”, niet onberoerd laten. Noemen we bij voorbeeld de illustratie! Reeds vóór den grooten oorlog had de directie van de „Haagsche Courant” ingezien, dat zij deze noviteit ook op onzen Hollandschen bodem moest

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 179