IN HAAGSCHE OMGEVING 211 leefden, in de dagen, dat de Chineesche revolutie werd voltrokken; de Chineesche gedelegeerden, die de ope- ningszitting in volledig nationaal costuum hadden bij gewoond, dreven op den stroom mede en legden den eenen dag na den anderen hun traditioneele kleedingstukken een weinig af, om ze door moderne te vervangen! Enge land verscheen onder leiding van den, ook uiterlijk zoo eerbiedwaardigen Sir Cecil Clementi Smith, naast wien twee gedelegeerden waren: Sir William Meyer en Max Muller, beiden meesters in het opperen van bezwaren en excepties. Geheel anders was de zoo sympathieke figuur van den bekenden geneeskundige Sir William Collins, die later belangrijker rol te spelen zou krijgen. Japan had den als gewoonlijk onverstoorbaren en onbeweeglijken Sato tot leider der delegatie gekozen. Voor het overige waren de te ’s-Gravenhage geaccrediteerde gezanten: Felix de Müllar voor Duitschland; Sallier de la Tour voor Italië; Ferreira voor Portugal; Savinsky voor Rusland, leiders der delegaties, bij wie zich, min of meer als junior, de bewege lijke Mirza Mahmoud Kahn, secretaris der Perzische dele gatie, voegde. Frankrijk had twee gedelegeerden, de hee- ren Brenier, die ook later op het opiumgebied een belang rijke rol heeft gespeeld en Guesde, destijds chef van het kabinet van den Minister van Koloniën. Zij waakten voor de belangen van Indo-China; zij waren levendig en ad rem, maar lieten het hoofddebat gaarne aan de Engel- schen en aan de Amerikanen over. De Nederlandsche delegatie stond onder leiding van den oud-Minister Cre mer; de heeren van Deventer, Scheurer en de Jongh waren gedelegeerden, evenals de heer van W^ettum, uit Indië daarvoor overgekomen. De heer Cremer was reeds ditmaal de royale gastheer, die geheel de Conferentie op Duin- en Kruidberg ontving en er de gedelegeerden met groote gastvrijheid rondleidde. Maar overigens was het

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 229