INTERNATIONALE FIGUREN 212 aantal feesten beperkt; met Kerstmis wilde men zoo moge lijk naar huis, en daarom werd er hard gewerkt, als altijd niet het minst door het secretariaat, dat in de kelders van de Ridderzaal veilig en warm zat opgeborgen! De Conferentie, die van kleinen omvang was, kwam regelmatig in de Lairesse-zaal bijeen. Wel had de opening in de Rolzaal plaats; wel stonden daar eiken middag de buffetten opgesteld waarheen meer dan een gedelegeerde eens een uitstapje maakte wanneer de debatten wat al te lang of wat al te technisch werden, maar de Conferentie zelve vond in de Lairesse-zaal voldoende ruimte. Aan vankelijk schoot men met den arbeid buiten verwachting goed op, waartoe de overeenstemming, voor een deel reeds bereikt tusschen China en Groot-Brittannië, niet weinig bijdroeg. Maar van Engelsche zijde werd het argument gehoord, dat voorkomen moest worden, dat de verminde ring van invoer in China van opium zou tengevolge heb ben vermeerdering van dien van cocaïne, heroïne en andere verdoovende en niet minder bedenkelijke midde len. Sir Cecil zette dit met de hem eigen duidelijkheid uit een. Daartegen echter werd van de zijde der Duitsche delegatie aanvankelijk bezwaar ingebracht, niet zoozeer van den leider, den bij uitstek beminnelijken Duitschen gezant hier ter stede, maar wel van de technici, die hem vanuit Berlijn waren toegevoegd. Maar tenslotte ge raakte men, nog juist voordat het Kerstrecès zijn intrede deed, tot accoord. Toen echter in den aanvang van Janu ari de zittingen der Conferentie werden hervat, stond, voordat de tweede lezing zou plaats hebben, een dezer technici, de heer Grünewald, op en kwam in de zachtst mogelijke termen met de mededeeling, dat men te Berlijn de tot dusverre door de Duitsche delegatie aangenomen houding vrijwel desavoueerde. Immers, cocaïne, heroïne en dergelijke verdoovende middelen waren en zijn voor

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 230