IN HAAGSCHE OMGEVING 235 met het Haagsche werk vertrouwd, in het college bracht. Dit telde voor het overige figuren, die niet voor den eersten keer te ’s-Gravenhage kwamen; dit gold van Altamira, Ruy Barbosa, Bustamente, Finlay en Huber; het gold niet van den Italiaan Anzilotti, den Amerikaan Bassett Moore, den Deen Nyholm, den Japanner Oda en den Franschman Weiss, gelijk het evenmin gold van de drie andere plaatsvervangende rechters, den Roemeniër Negulesco, den Chinees Wang en den Yougo-Slaviër Yowanovitch. Negen jaar hebben zij zitting gehad, voorzoover zij althans niet binnen dit tijdsbestek hun functie neerleg den of overleden. Veranderingen geschiedden, doordat Ruy Barbosa kwam te overlijden en vervangen werd door zijn landgenoot Pessoa; Lord Finlay om gelijke reden vervangen werd door Sir Cecil Hurst; Bassett Moore wegens aftreden zijn plaats zag innemen door den bekenden opperrechter Hughes, die nog voor het einde van den termijn dé mogelijkheid opende om oud-staats- secretaris Kellogg tot rechter te benoemen; Prof. Weiss kwam eveneens te overlijden en werd vervangen door Fromageot. Van enkele der rechters, ver af wonende, geldt, dat zij óf geheel niet óf uiterst zelden hebben zitting genomen. Mede teneinde het strict permanent karakter van het Hof duidelijk te doen uitkomen, zijn ver anderingen in het statuut voorgesteld, die nog steeds geen kracht hebben verkregen. Deze wijzigingen, welke voor een deel van technischen aard zijn, bevatten de belang rijke bepaling, dat de leden van het Hof gedurende de uitoefening van hun ambt een woonplaats binnen Europa moeten hebben, die hen in staat stelt binnen zeer beperkten tijd zitting te nemen. Tegelijk werd het aantal der rechters van 11 op 15 gebracht, in verband waarmede de vier plaatsvervangende rechters kwamen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 253