SIMON DE LA VALLEE 18 x) Notar. archief ’s-Gravenhage, nr. 20, fol. 446. elle demeure a present, afin qu’apres sa mort laditte Maria le Tuillier et son marij en peult jouir deuement. Et a 1’encontre dequoij ledict Simon de la Vallee a consentij et promis de faire donner a lade Maria le Tuillier pour son douaijre la somme de six cens francs, laquelle somme elle ou ses heritiers retireront de les premiers et plus prompts moyens que ledict de la Vallee conviendront de l’héritage de ses Parens suivant la coustume de france ou bien dehors laditte Somme de mille francs et aultres moijens, comme sera trouvé convenable, d’autant qu’on entend que la susditte somme de six cens francs de- meurera toujours au costé et ligne de laditte Maria le Tuil lier et ses heritiers, sans aulcune contradiction. Et sur les- quelles conditions le mariage entre lesdittes fiancées sera accomplij et aura son plain effect. Promettant lesdicts comparans d’une part et d’autre de satisfaire et faire valoir ce que susdit est, sans aulcune opposition a 1'encontre, soubz obligation en droict requis. Ainsij faict et passé a la Haije”, etc. 1 Volgen de aanteekeningen van De la Vallée van zijn aanstaande vrouw, en van de getuigen, waarvan Abraham de Tuillier weer teekent met een kruisje. Commentaar is inderdaad overbodig! Het is blijkbaar alles reeds lang in kannen en kruiken geweest met de familie Tuillier. De notarieele verklaringen van 7 Januari, 9 Januari en 10 Februari 1636, telkens met hulp van leden dezer familie in elkaar gezet, hadden hun werk gedaan: Marie de Cokaine had het veld moeten ruimen voor Maria le Tuillier. Onze hofarchitect blijkt hier wel iemand, die zonder veel scrupules zijn weg gaat! Teeke- nend is in dit opzicht de pikante bijzonderheid van den bruidschat van achttienhonderd ponden, waarvan hij

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 28