„DIE HAGHE” OVER 1932 309 vele nadeelen en weinige voordeelen, de stadhuisbouw, de schilderijenverzamelingen, bibliotheken en belangrijke natuurkundige kabinetten, de litteratuur, tooneelkunst, opera, muziek en schilderkunst. Spreker besloot zijn voordracht met het 18e eeuwsche Den Haag vóór patriottenstrijd en revolutie. Na de pauze vertoonde spreker een serie lichtbeelden naar schilderijen en teekeningen uit het door hem be sproken tijdvak. Op 13 December hield de Vereeniging een bijeenkomst voor leden en introducé’s om de beteekenis der Musea Scheurleer door deskundigen voor belangstellenden nader toe te lichten. Waren de drie vorige bijeenkomsten zeer druk bezet, zoo was deze avond, waar ook niet-leden toe gang hadden, al zeer slecht bezet, hetgeen te meer te be treuren valt, daar deze avond toch bedoeld was om in breeden kring sympathie te wekken voor het behoud der genoemde musea. De voorzitter, Dr. H. E. van Gelder, sprak een inleidend woord, waarna Dr. K. Ph. Bernet Kempers eene beschrij ving gaf van het Muziek-Museum. Aan het Museum is een bibliotheek verbonden, die tot de rijkste muziek bibliotheken ter wereld kan worden gerekend. Tot eiken prijs moest ondergang van het Museum worden voor komen. Spreker vertoonde tevens eenige lichtbeelden, waarbij instrumenten, die in het Museum te zien zijn, werden vertoond. Vervolgens sprak Prof. Dr. G. A. S. Snijder over het Archaeologisch Museum. Spreker besprak eerst verschil lende andere collecties, die verloren zijn gegaan en de groote moeilijkheid om niet te zeggen onmogelijkheid om weder eene dergelijke verzameling bijeen te garen. Zoo deze verzameling ook verloren ging, ware herstel onmoge lijk. Ook verplaatsing van de collectie achtte spreker min-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 327