I JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING 310 Excursies. moet alles deze ver in het afgeloopen jaar hadden twee excursies plaats, waaronder een zoogenaamde dubbele excursie. Het aantal deelnemers dat zich opgaf voor de excursie naar het der gelukkig. Zij behoort thuis in Den Haag, waar ook het Munt- en Penningkabinet en de Koninklijke Bibliotheek zich bevinden. Na zijn voordracht vertoonde ook Prof. Snijder eenige lichtbeelden van de voornaamste zich in het Museum bevindende schatten. Als derde pleitbezorger voor het behoud der Musea trad op Prof. Dr. D. Cohen. Spreker stond in 't bijzonder stil bij de beteekenis van het Archaeologisch Museum en hield een gloeiende voordracht over het oude Attica met zijn vele kunstschatten. Spreker wees er tevens op, dat wij den Griekschen geest niet alleen door de litteratuur of de geschiedenis moeten benaderen, maar ook door de aanschouwing. Daarom kan het Museum Scheurleer niet gemist worden. Waar Scheurleer met zijn verzameling is voorgegaan, mag het Nederlandsche volk niet in gebreke blijven en gedaan worden, wat in ons vermogen ligt om zameling te behouden. De voorzitter van het bestuur van het Comité tot be houd der Musea Scheurleer, ons eerelid Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, richtte zich met een woord van dank tot de sprekers. Het speet spreker, dat de bijeenkomst zoo slecht bezet was, hij had daaromtrent geheel andere ver wachtingen gehad. Toch hoopte spreker, dat deze avond niet vergeefsch was geweest en dat de sprekers door hun boeiende voordrachten de aanwezigen hadden opgewekt om met alle kracht propaganda te voeren voor het behoud der Musea.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 328