„DIE HAGHE" OVER 1932 311 n.l. Koninklijk Huisarchief was n.l. zoo groot, dat het niet mogelijk was alle gegadigden tegelijk toe te laten. Zoo verzamelden zich op 2 en 9 April des namiddags tallooze belangstellenden bij het bekende poortje in het Noordeinde, dat toegang geeft tot genoemd Archief. Het eerste bezoek werd geleid door den Voorzitter, Dr. H. E. van Gelder, het tweede door den Secretaris. De Directeur van het Archief, Dr. N. Japikse, ontving de gasten. Daar het gezelschap beide malen nog te groot was voor een ge- meenschappelijken rondgang, werd het gebouw in 4 groe pen bezichtigd. De heer Japikse nam zelf de leiding van een groep op zich en vertrouwde de leiding der andere toe aan zijne medewerkers: Mevrouw C. Bodenhausen, Mejuffrouw Jurriaanse en den heer de Ridder. Met groote belangstelling werden de verschillende zalen en de biblio theek bekeken. Vooral de zaal die de verzameling minia turen bevatte trok zeer de aandacht. Doch ook de zaal, waar de herinneringen aan de directe voorvaderen van H.M. de Koningin, van Hare Majesteit zelve en van H.K.H, Prinses Juliana zijn verzameld, noodde tot een lang verblijf. Aan het einde van elk bezoek werd Dr. Japikse door de leiders hartelijk bedankt voor de moeite, die hij zich had gegeven om den leden van „die Haghe” een onvergete- lijken middag te bezorgen. Op 5 November werd een excursie georganiseerd naar de tentoonstelling van oude Scheveningsche prenten in het Gemeente Archief aan het Rijswijkscheplein. Ons bestuurslid, Dr. W. Moll, ontving hier de bezoekers, die met veel genoegen de vele plaatjes van Scheveningen be zichtigden, voor velen herinneringen aan het Schevenin gen, zooals zij dat in hun jeugd gekend hadden. Deze omstandigheid verleende aan de excursie eene bijzondere aantrekkelijkheid.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 329