JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING 312 Wat de verdere werkzaamheden van de Vereeniging in 1932 betreft kan in de eerste plaats worden gewezen op het initiatief van „die Haghe” eene poging te ondernemen de Musea Scheurleer, welker behoud door de déconfiture van het bankiershuis Scheurleer gevaar liep, voor onder gang te behoeden. Door den voorzitter werd een vergade ring belegd in Pulchri Studio, waartoe een groot aantal belangstellenden was uitgenoodigd. Er werd een comité gevormd onder leiding van Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karne- beek, van welk comité Dr. H. E. van Gelder onder-voor- zitter werd, terwijl de heeren Mr. J. C. Baron Baud, Mr. J. W. Bok, F. C. van der Meer van Kuffeler en Dr. W. Moll, allen bestuurderen van „die Haghe” mede tot dit comité toetraden. Een verslag van de handelingen van dit comité is hier niet op zijn plaats, doch wel kan de hoop worden uitgesproken, dat deze door de Vereeniging zoo grootsch opgezette actie moge slagen. Op 29 October hield het Bestuur van de Academie van Beeldende Kunsten een receptie in „Pulchri Studio” ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan der Academie. Dr. W. Moll en de Secretaris kwamen daar namens het Bestuur van „die Haghe” de gelukwenschen aan het Be stuur der jubileerende Academie overbrengen. In het Haagsche Comité 1933 opgericht ter gelegenheid van de herdenking in dat jaar van den 400sten verjaardag van de geboorte van Willem van Oranje heeft ook de Vereeniging „die Haghe” in haar bestuurslid Dr. W. Moll haar vertegenwoordiger. Ook „die Haghe” zal in 1933 medewerken aan de herdenkingsfeesten. Verdere werkzaamheden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 330