JACOB GILLES 31 5935 (24 Aug. 1695). 1) Criminele Sententieboek v/h Hof v. Friesland 27 Jan. 1694. 2) Resol. Hof v. Holland nr. 286, 13, 17 Sept., 28 Nov. 1696. Criminele Sententieboek v/h Hof v. Holland 5 Febr. 1697, nr. 5658. 4) Album Stud. Lugd. 1694. 5) Album Stud. Rheno Traject. 1695. Eedboek advocaten Hof v. Holl. nr. nachtwaker, die de orde wil bewaren een steek met zijn degen toe; tot zijn en Jacobs ongeluk sterft de man, meer door de slechte eerste hulp bij ongelukken in die dagen, dan door den hem door Jacob toegebrachten steek. Jacob, na eerst van schrik in de vaart te zijn geloopen, wordt ten slotte gevangen genomen in het huis van een van zijn vrienden, die zich over den druipnatten Jacob ontfermd had, waarvoor hij als dank oogst, dat Jacob hem van den dood op den ratelaar beschuldigt. Toch gelukte het Jacob niet op deze wijze aan zijn straf te ontkomen. 1) Veel indruk schijnt deze zaak toch niet op hem gemaakt te hebben, want eenigen tijd later, hij is dan al advocaat in Den Haag, ontsnapt hij nauwelijks aan een verblijf op de Voorpoort wegens een dergelijk voorval, toen hij tijdens een opstootje op de Groenmarkt een van zijn vrienden bijna aan zijn degen reeg, 2ook toen natuurlijk weer onder den invloed van een zeer groote hoeveelheid brandewijn. Gelukkig genas het slachtoffer, en het kwam tot een schikking, 3waarbij de dader een zeer hooge boete van 2000 pond moest betalen. Dit moet Jacob, ge wikkeld als hij was in zijn andere moeilijkheden, weinig gelegen gekomen zijn. Het verblijf in de gevangenis van Franeker heeft hem een voortzetting van zijn studie aldaar onmogelijk ge maakt. Hij is dan teruggekeerd naar de Leidsche univer- siteit, 4maar doet zijn examen te Utrecht. 5 Na het in 1698 gesloten huwelijk heeft het echtpaar

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 42