DE GEBOORTE VAN DEN RAADPENSIONARIS 32 haar huwelijk J) Doopboek Rijswijk 16911746, nr. 2. 2) Transportreg. 's-Gravenhage 1706 fol. 63. 3) Album Stud. Lugd. 1724. 4) Registers van begraven Kloosterkerk 's-Gravenhage nr. 228 en 229. (17 Oct. 1741 en 29 Mei 1742.) Gilles eenige jaren teruggetrokken te Rijswijk gewoond. Meer dan 40 jaar zijn ze getrouwd geweest en nog vier kinderen werden hun geboren, 1waarvan ook de twee jongsten een invloedrijke positie in de Republiek hebben bekleed. Samuel Gilles werd raadsheer in het Hof van Holland, Paulus Abraham Gilles, secretaris van den Raad van State en thesaurier-generaal van de Unie. Toen het gerucht en de praatjes rond zijn huwelijk wat bedaard waren, heeft Jacob zich weer in Den Haag ge vestigd en woont hij hier in de Schoolstraat. 2 Het blijkt niet, dat hij een eigenlijke advocatenpraktijk heeft uitgeoefend. Meer heeft hij zich in de rechtsstudie verdiept, en wij zien hem op lateren leeftijd als student te Leiden inge schreven, 3) tegelijk met zijn beide jongste zoons. In 1742 sterft hij, na nog de opkomst van den eens ver smaden zoon beleefd te hebben. Maria Cocq was reeds een half jaar voor hem overleden. Beiden werden begra ven in de Kloosterkerk te ’s-Gravenhage. 4) Het kind, waarvan de geboorte met weinig vreugde zal begroet zijn, heeft tenslotte zijn familie tot groot aan zien gebracht. Een weinig vroolijke jeugd was zijn deel. Zijn moeder toch, door den vader zonder middelen achter gelaten zooals deze zelf zegt, had hij haar laten ,,heen- loopen” zal in vrij benarde omstandigheden hebben ver keerd. Financieel gesteund is ze in deze jaren door haar broer Dirk Cocq, secretaris van het dorp Maasland en gewoond heeft ze eerst in Leiden en later in Den Haag. Dat er geen vriendelijke verhouding na 1

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 43