1 JOHAN SAMUEL CASSA 38 steld. Door het huwelijk, dat hij in 1671 met een Haagsch meisje, Maria de Wolt, dochter van den stal houder Jonas de Wolt, sloot, is hij in de Republiek inge- burgerd. 2) De zoon uit dit huwelijk, Anthony Isaac, is maatschap pelijk reeds een stap hooger geklommen. Hij bekleedt het ambt van solliciteur-militair, een ambt, dat dikwijls aan zienlijke voordeelen opleverde. Hij huwde (1693) met Maria Poock, vermoedelijk dochter van een ambtenaar. Van de beide zonen, die hun geboren werden, is de oudste, Anthony Isaac (geb. 1724), naar Indië gegaan, waar hij een vrij bescheiden carrière gemaakt heeft3), de tweede, Frederik Abraham, is de ambtenaarswereld - in die dagen een vrij kleine en besloten kring bin nengedrongen. Reeds op jeugdigen leeftijd verwierf hij een plaats als klerk bij het bureau van den Raad van State, vervolgens in 1737 een plaats als commies ter Thesaurie der Generaliteit, in 1743 als commies ter Financie van Holland, een ambt dat hij tot zijn dood 1776) is blijven waarnemen. In 1723 is hij te ’s-Graven- hage met Cornelia de Reus gehuwd. Frederik Abraham was ongetwijfeld reeds man van zeker aanzien, zoowel door zijn ambt als door zijn midde len. In 1747 was hij aangeslagen voor een inkomen van Waarschijnlijk kende deze Cassa ook Engelsch; een acte van 1672 waarin hij als getuige optreedt, is in het Engelsch gesteld (Protocollen Haagsche notarissen Inv. nr. 461, fol. 4). Om deze kennis is hij dan wellicht „kamerhellebardier” van Maria Stuart geworden. 2) In 1685 neemt Antoine Cassa de aandeelen van zijn zwagers in het huis, koetshuizen en stallen over. 3) Hij is n.l. secretaris van de Schepenbank te Batavia geweest, terwijl hij zich na zijn terugkomst in den Haag oud-oppercomman- deur noemt.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 49