PRINS WILLEM V EN HARE LOTGEVALLEN 73 thesaurier-generaal Mr. J. C. Reygersman. Onder toezicht van den architect en inspecteur der prinselijke gebouwen Ph. W. Schonck was het werk uitgevoerd door den tim merman en metselaar P. Heynsius, die er drie jaar over deed. Kosten 14.700. Het spiegelglas kwam uit de keur vorstelijke „Mainzische Spiegelfabriek”. In het gebouw der griffie werd gedeponeerd, bevestigd aan een solide in den muur geklonken ketting: de ijzeren kist of strongbox, waar in een segrijnen cassette de familiejuweelen van het Huis Oranje-Nassau waren ge borgen. In 1760 waren zij, volgens inventaris van 3 Maart 1759 38in bewaring geweest van den toenmaligen the saurier-generaal en rentmeester Mr, Campejius van der S tra eten. Voor de aan den Mallemolen te stichten kazerne en manege ten behoeve van de guarde de corps, werd be taald 84.518 2 p. 12 st. (11 Augustus 1722), terwijl de stalgebouwen op het Buitenhof voor de bereden Zwitser - sche lijfgarde met annexen, als timmermanswerkplaats, kapitale manege, hoefsmederij, travalje en wachtlokaal, met stalruimte voor 200 paarden, volgens een rapport van 1795 meer dan 100.000 hadden gekost. Hierbij werd echter aangeteekend dat de Fransche bevrijders de ge bouwen grondig hadden vernield en alles medegenomen wat niet aard- en nagelvast was. In 1777 volgde nog de aankoop van een huis aan de Westzijde der Kromme Poten of Koediefstraat voor kazerneering van de 2e lijfcompagnie der Hollandsche gardes te voet. De reeks van aankoopen wordt besloten door de ver krijging van een blok huisjes en erven en een viertal aparte woningen en een stukje land met opstallen aan de Noord zijde over de Dennewegsche Valbrug Frederikstraat),

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1933 | | pagina 85