BIJDRAGEN O/H GODSD, ZEDELIJK EN MAATSCH. 206 genagelt, ijsere ringhen ende haicken daer wel vast aen daer toe dienende omme dairmede schoersteenen ofte muyren die in peryckel staen om te vallen ende ter neder trecken”. Wie nu „gestelt is op een lange ladder die moet er voor zorgen, dat die ladder drie sporten uitsteekt boven het dak van het huis, waar die ladder gestationeerd is. De korte brandladders moeten tien sporten hoog zijn „ende opt eynde met twee yzeren haicken, elcken haick lanck anderhalve voet Elk huis zal verder moeten bezitten een tobbe met twee ooren. Maatregelen in tijden van groote droogte. In tijden van groote droogte, waarin veel brandgevaar dreigt zal het gerecht „moghen gebieden bij becken ofte clockegeslach, dat een yegelick sijn brantemmeren, leeren ende ander gereetscap, daer hij op geordonneert es, te stellen als hier volcht”. „die op een groote ladder geordonneert is, sal die moghen steecken te veynsteren vuyt vijff sporten, ten waer dat dengheenen, die nauwe huysse hebben, bij de voors. gerechte geordonneert waer een bequaem plaetse, daer sijluylen die hangen sullen moghen.” „die cleyne brantleeren, brantemmeren, tubben, dwey- len, oostvaeten ende diergeleijcke, die sullen gestelt wordden voor de deuren ofte up hoer voirplaetsen binnen heur poorten, indien zij eenyghe hebben daer die gereet staen bij tijde van noode, die brantemmers daer bij ledich ende tubben vol waters ende die daer laeten staen van smorgens te VII uren tot savonts tacht uren.” De brandmeesters moeten nauwlettend toezien, elk in hun brandmeesterschap, dat deze bepalingen nauwkeurig worden opgevolgd.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1936 | | pagina 214