EEN JOODSCHE WERELDREIZIGER IN DEN HAAG. 262 we per karos Hier volgen enkele aanteekeningen uit zijn dagboek in vertaling. Donderdag 4 Juni. Bij Abraham Cohen Farro toonde men ons een retrato (schilderij) van Opperrabijn Jakob Sasportas 4en alle heilige tempelvoorwerpen in cuadro gravurebizonder fraaie afbeeldingen. Zondag 7 Juni gingen we 's middags naar den parnas (kerkbestuurder) Mozes de Pinto, schoonzoon van Mozes de Pinto; ook zijn zoon draagt gelijken voornaam. Zijn schoonmoeder heeft een inkomen van zes honderdduizend gulden jaarlijks als rente uit haar in Londen belegd kapi taal. Hij toonde ons zijn schitterenden inboedel: twaalf stoelen, ieder ter waarde van honderd zecchino’s Vene- tiaansch ducaat), alle met naaldwerk en geborduurde figuren bewerkt, wonderschoon; een canapé van hetzelfde werk, ter waarde van driehonderd zecchino’s; een bureau, schitterend, iets geheel bizonders, waarvan zijn schoon vader de waarde niet wilde noemen; een espinet, groot, bewonderenswaardig muziekinstrument; een luchter van kristal met een groote kroon bewerkt, Engelsch fabrikaat. Maandag 8 Juni. Per karos, die Senhor Benjamin Tei xeira 5) ons had gezonden, gingen we naar de jardin. Hij ontving ons vriendelijk en we wandelden den omvang rijken tuin rond. Daarin bevindt zich een vijver met vis- schen, beelden in statue, jongens- en meisjesfiguren, de een met gebogen hoofd, de ander wapentuig dragend en dergelijke meer. We zagen er fravoles (aardbeien), ana nas uit Amerika, druiven en allerhande groenten en peul- gewassen voor huisgebruik. Verder rozen en andere mooie bloemen, allerlei exotische kruiden uit Amerika. Het oog kan zich aan al die weelde niet verzadigen. Daar na gingen we naar een der zalen, waar een tafel vol prachtige vruchten gereed stond Dinsdag 9 Juni, 's Namiddags gingen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1936 | | pagina 270