HAAGSCHE DRUKKERSFAMILIE VAN KARNEBEEK 276 welverzorgde „Jubileum uitgave van de Vereeniging tot bevordering der kennis in de grafische vakken"1verhaalt de Heer H. J. Belinfante in beknopten vorm de geschiede nis van de drukkerij F. J. Belinfante v/h. A. D. Schinkel en vermeldt daarin de koopacte dd. 2 Mei 1764, waarbij de eigendom van het huis op de Paviljoensgracht, waarin de drukkerij gevestigd was, overging op Jacobus van Karnebeek. 19 Augustus 1789 testeerden hij en zijn twee de echtgenoote, Maria van der Meer, voor notaris A. van der Sanden alhier. (2 Uit deze acte blijkt dat toen in leven waren een zoon, Jeremias, en twee dochters, Adriana. weduwe van Pieter Mattak en Jacoba, alle kinderen uit het eerste huwelijk met Magdalena van der Pelti, en een kleinzoon, Jacobus Jr., wiens vader Gerrit eveneens uit het eerste huwelijk stamde. Jacobus van Karnebeek Sr. overleed 12 Mei 1793 en werd door 16 schutters ten grave gedragen. Volgens de navolgende advertentie in de Rotterdamsche Courant van Dinsdag 2 Juli 1793 bleef ook na zijn dood het bedrijf in de familie. „De ondergeteekende Jacobus van Karnebeek junior, 's Lands Klein-Zegel- en Stads-Drukker in s-Hage, door het overlyden van deszelfs Grootvader, Jacobus van Karnebeek senior, den eigendom bekomen hebbende van deszelfs sedert meer dan Veertig Jaren beroemde Boek- drukkerye, met den aankleve vaindien, (welke vooral sedert den loop der laatste tien Jaren, door vermeerdering van diverse assortimenten Nieuwe Letteren, tot eene mer kelijke trap van volkomenheit is gebracht) recommandeert zich bij deze in de genegenheit van alle Heeren Practisyns en Boekhandelaars, mitsgaders verdere begunstigers der Boekdrukkunst, met verzekering van door allerprompste 1) 's-Gravenhage 1930. -) Gemeente archief ’s-Gravenhage Not. Arch. No. 4914.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1936 | | pagina 284