„DIE HAGHE" OVER 1936 329 een zeven- het Haag- noemde plaats werd het gezelschap opgewacht door den secretaris van het genootschap „Oud Naaldwijk”, den Heer A. van der Marei, die enkele bijzonderheden over het voormalige slot aldaar mededeelde. In Naaldwijk ontving de burgemeester, de Heer Elsens, de deel nemers, die na uitwendige bezichtiging van het raadhuis een bezoek brachten aan de Ned. Herv. Kerk, alwaar de architect, de Heer H. van der Kloot Meyburg, inlichtin gen verstrekte over de restauratie van het gebouw. Vervolgens werd het kort geleden geopende museum in de kapel van het Hofje in oogenschouw genomen, onder leiding van den conservator, den Heer Van der Marei, die tot slot een voordracht hield over twee voor malige buitenplaatsen onder Naaldwijk. Op Zaterdagmiddag 16 November bracht tigtal leden met hunne dames een bezoek aan sche Oud-Katholieke kerkgebouw in de Juffrouw Ida- straat, alwaar pastoor A. R. Heyligers op leerrijke wijze een overzicht gaf van de monumenten in dit fraaie ge bouw. Vervolgens verwijlde het gezelschap eenigen tijd in het Oude Mannenhuis in de Oude Molstraat, waarna de middag beëindigd werd met een bezoek aan deGroote of St. Jacobskerk. Dr. H. E. van Gelder, de voorzitter der Vereeniging, gaf hierbij eenige bijzonderheden over de geschiedenis en de architectuur der kerk en die der ramen. De rij der bijeenkomsten werd besloten met een lezing van Dr. A. W. Bijvanck, hoogleeraar te Leiden, over „Het portret in de klassieke oudheid in verband met de moderne portretkunst”, waarvoor veel belangstelling bij de leden bleek te bestaan. Na afloop werden de aan wezigen in de gelegenheid gesteld eenige gedeelten van het museum, alwaar de lezing plaats vond, te bezich tigen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1936 | | pagina 337