LEVEN IN DEN HAAG T/H EINDE DER 16de EEUW 47 Zie o.a. over de kloosters genoemd onder be: De archieven van kloosters en andere stichtingen in Delfland door Dr. J. M. Sernée en na haar overlijden voortgezet door Dr. S. W. A. Drossaers en Jhr. Mr. W. G. Feith. En De Riemer I blz. 451 en vlg. 2) Geertruid Jansdochter stichtte ook het klooster Sint Anna te Delft en Sint Michiel te Haarlem. o[ Dominicanen, die ook wel Jacobijnen werden genoemd, gewijd aan den Heiligen Vincentius, gelegen aan de noordzijde van het Voorhout, met kerk. Het is gesticht door Margaretha van Kleef, tweede vrouw van hertog Albrecht van Beieren. In deze kerk zijn vele edelen begraven. Na 1574 werd de kerk gebruikt als paardenstal en tot 1617 als ’s lands arsenaal en geschuthuis. Sinds 9 Juli 1617 werd ze ge bruikt als kerk van de Contra-Remonstranten, waarbij op 23 Juli Prins Maurits zich voegde. Vandaar dat de Kloos terkerk in de 17e eeuw ook wel de Prinsenkerk werd ge noemd. b. Het Sint Agnietenklooster 1van Tertiarissen, ge sticht in 1447 door Geetruid Jansdochter 2) gelegen aan de noordzijde van het Hooge Westeinde en met een poort, de oude Doelenpoort van de Sint Sebastiaansdoelen, uit komende in de Torenstraat. Na de hervorming is dit klooster weeshuis geworden. c. Het Sint Elizabethsklooster 1van Tertiarissen, ge sticht 1452, gestaan hebbende aan het einde van de Vla mingstraat tegenover de Schoolstraat. In 1584 is een ge deelte van dit klooster afgebrand. In 1591 kwam de Ma gistraat in het bezit van dit klooster en richtte er in 1614 de nieuwe Groenmarkt in „statuerende”, „dat niemant, wie hij sij, opten ordinaris marktdachen, zijnde sMaendachs mitsgaders desFrijdaechs eenige groenten, saet, wassende cruyden, blommen, kool, knollen ofte peen en sal mogen vercoopen ofte coopen dan opte nieuwe Groenmarkt, daer-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1936 | | pagina 55