BIJDRAGEN O/H GODSD., ZEDELIJK EN MAATSCH. 50 1) Zie over deze kapel de Mededeelingen I blz. 304 en vlg. 2) Idem blz. 25. het Noordeinde ritskade toe volgens de kaart de inleiding op de Hofboeken. De Mulier Samaritanakapel, gelegen aan de oost- van het Noordeinde naar de tegenwoordige Mau- van Den Haag van 1570. zusters, die minstens acht of tien jaar lid van het gilde waren geweest en geregeld hun jaargeld hadden betaald en voor anderen. Dit gildehuis is in 1770, volgens het testament van Jacob Frederik van Beyeren van Schagen ingericht tot een oudmannenhuis. h. Het Leprooshuis met de Sint Corneliskapel, ge sticht 1358 en gelegen aan het zuideinde van het Zieke. Uitvoerig wordt hierna over dit Leprooshuis met de kapel gehandeld. i. Het Sint Anthonisgasthuis met de Sint Anthonius- kapel op den Geest Slijkeinde), hoek Vleerstraat, ge sticht 1466 door de Sint Anthoniusbroederschap van de Crepelen. Op deze instelling komen we nader terug bij de bespreking van genoemde broederschap en de Heeren van Sint Anthonis. j. De Sint Anthoniskapel in het Bosch 1), gestaan hebbende ongeveer ter plaatse van den tegenwoordigen schouwburg in het Korte Voorhout, vermoedelijk 1430 gesticht door den kluizenaar Willem van Chempy, den biechtvader van Jacoba van Beieren. k. De Sint Anthoniskapel, verder oostelijk in het Bosch gelegen, even ten oosten van de Beek, vermoedelijk gesticht begin 16e eeuw. 2) l. De Kapel op de Spuibrug, tusschen de Poten en de Spuistraat, gewijd aan de Heilige Maagd Maria, ge sticht 1503, vermoedelijk door de broederschap van de Heilige Maagd Maria. Voor deze kapel verwijzen we naar m. zijde

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1936 | | pagina 58