JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING 212 lezing, welke door lichtbeelden werd verduidelijkt, trok zeer de aandacht, omdat de spreker een afwijkende meening dan de gangbare omtrent de verschillende nederzettingen in de buurt van ’s-Gravenhage bleek te hebben. Op 6 Mei maakte een 60-tal leden gebruik van de uitnoodiging van het Genootschap „Amstelodamum” om dien dag een bezoek aan de hoofdstad te brengen. Aller eerst werd het Koninklijk Paleis op den Dam bezichtigd, vervolgens de Nieuwe Kerk, waar Mr. A. Ie Cosquino de Bussy, secretaris van het Genootschap, het een en ander over de geschiedenis der kerk mededeelde. Aan het noenmaal in hotel Krasnapolsky ging een kort bezoek aan de schuilkerk ,,Onse Lieve Heer op zolder” vooraf. In den namiddag bezichtigde het gezelschap de syna goge en het Rushofje. De dag werd besloten met een thee in het Amstel hotel, alwaar de 2de secretaris het bestuur van „Amstelodamum” den hartelijken dank be tuigde voor de vriendelijke ontvangst en de hoop uit sprak, dat „Amstelodamum” een volgend jaar een tegen bezoek aan ’s-Gravenhage zou willen brengen. Op 5 September bracht de vereeniging een bezoek aan Delft. Onder leiding van Mr. J. K. van der Haagen nam men achtereenvolgens het Prinsenhof en het koor van de Nieuwe Kerk in oogenschouw om den dag te besluiten met een bezoek aan het Klaeuwshofje aan de Oranje-plantage, waar het gezelschap door den regent, den Heer Th. A. Vos, werd rondgeleid. Den 23sten November hield de heer N. J. Pabon, conservator aan het Gemeente-archief, een causerie over het Godsdienstig, zedelijk en maatschappelijk leven in den Haag tot het einde der 16de eeuw. Voor degenen, die verhinderd waren deze lezing bij te wonen, wordt verwezen naar het Jaarboek 1936, waar de mededee-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1937 | | pagina 243