HET PALEIS AAN DEN KNEUTERDIJK 29 A. R. A., Archief S.S., acte van 9 November 1500. Ibidem, acte van 16 Juni 1508. Ibidem, acte van 9 December 1500. Ibidem, acte van 2 Juni 1501. 2) 3) 4) ging om voor het Hof van Holland te procedeeren, aan gezien zij van meening waren, dat het huis veel te laag verkocht was 1 Over het proces, door de kleinkinderen tegen hun grootvader aangespannen, hooren wij niet veel; de zaak schijnt in der minne te zijn geschikt en acht jaren later, als de laatste termijn van de kooppenningen verschenen is, zien we de beide zoons Jan en Jorys met hun zuster Katherijn, die intusschen gehuwd was met meester Maarten Jacobs zoon alias Exalto, meer waarborgen geven voor de vrijwaring van het in het jaar 1500 door Grenier en Hanneman gekochte huis aan het Voor hout 2). Zien wij thans, hoe het den beiden koopers met hun nieuw verworven huis verging. Karel Grenier en Pieter Hanneman sluiten den 9den December 1500 3een overeenkomst over de verdeeling van het huis, waarbij bepaald wordt, dat Hanneman de Oostzijde ervan zou krijgen. De metselaars waren van oordeel, dat deze Oostzijde, wat het steen- en ijzerwerk aanging, in beteren staat verkeerde dan de Westzijde, waarschijnlijk door dat het niet voltooide huis van Jacob van Barry aan dien kant meer van regen en wind te lijden had gehad. Dat de Westzijde ter gelegenheid van den koop niet voltooid was, blijkt ten overvloede uit een acte van 2 Juni 1501 4), waarin Pieter Hanneman erkent schuldig te zijn aan zijn medekooper Karel Grenier een som van 300 ponden, omdat laatstgenoemde de „ongetimmerde” zijde van het huis genomen had. Bij de zooeven ge noemde overeenkomst werd voorts bepaald, dat het huis

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1937 | | pagina 50