HET PALEIS AAN DEN KNEUTERDIJK 30 1) Ibidem, acte van 14 Maart 1508. 2) Ibidem, acte van 14 Maart 1509. en het erf van de straat af tot aan den kruidtuin, waarin de wijngaard stond, in twee gelijke deelen zou worden verdeeld, waartoe waarschijnlijk de hierboven reeds ge signaleerde brandmuur is opgetrokken; de kruidtuin zou niet verdeeld worden, doch de daarachter gelegen boom gaard weer wel. De waarde van het houtwerk aan de Oostzijde van het woonhuis tot aan het privaat werd op 10 ponden hooger geschat, dan het hout van de andere zijde. Het zou voorts verboden zijn elkanders bestaande vensters te betimmeren; indien nieuwe ven sters zouden moeten worden gemaakt, zouden die op bijzondere in de acte aangegeven wijze moeten worden vervaardigd. Ondanks deze overeenkomst bleven geschillen niet uit. Toen in het jaar 1508 Hanneman een keuken wilde bouwen, opperde Grenier bezwaren, dat deze tegen den scheidsmuur zou worden opgetrokken. Het Hof besliste echter, dat Grenier in dezen ongelijk had en dat de scheidsmuur niet van hem alleen was Een jaar later echter kreeg Grenier gelijk, toen Hanneman protes teerde tegen het maken van een venster op de scheids muur door eerstgenoemde2). Aangezien het venster hoog genoeg in het vierkant stond, kon Grenier zijn venster behouden. Maar ondanks het feit, dat in lateren tijd ongetwijfeld nog wijzigingen aan beide huizen zul len zijn aangebracht, vernemen we toch niet meer van geschillen tusschen de beide koopers; wel echter met aangrenzende eigenaars.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1937 | | pagina 51