HET PALEIS AAN DEN KNEUTERDIJK 40 2) 3) 4) 5) Mr. P. C. Bloys van Treslong Prins, t.a.p. blz. 39. A. R. A., Archief S.S., acte van 17 Juni 1550. S. van Leeuwen, Batavia Illustrata, kol. 1461. A. R. A., Archief S.S., acten van 15801585. Ibidem, acte van 16 October 1613. dochter van Warren met haar kinderen in het huis x). In 1550 droeg de weduwe, met goedvinden van haar andere kinderen, aan haar zoon Jan Hanneman, rentmeester generaal van Noordholland, het huis met den boomgaard, gelegen aan het Tournooiveld, zooals de Kneuterdijk toen nog wel genoemd werd, over2). Behalve rentmeester-generaal van Noordholland was Hanneman in later jaren ook raad en rekenmeester3). Bovendien was hij oppergasthuismeester van het St. Nicolaas Gasthuis in Den Haag. Toen hij in 1573 over leed, kwam het huis aan Willem Hanneman, eveneens rentmeester-generaal van Noordholland, mogelijk een zoon van Jan, die o.a. in 1580 een erf kocht, gelegen achter den boomgaard van Suys, en een daarop rustende rente van 30 schellingen voor den Heiligen Geest te ’s-Gravenhage, waarvan hierboven reeds is gewag ge maakt, afloste4). In 1613 behoorde Willem Hanneman niet meer tot de levenden; in dat jaar schonk zijn dochter Johanna aan haar nicht Adriana, dochter van wijlen den griffier Pieter Hanneman, meesterknaap van de houtvesterij van Hol land, het huis aan den Kneuterdijk van de straat tot de Nieuwe Vaart, de tegenwoordige Mauritskade 5). Nicht Adriana was gehuwd met Jacob van der Wiele, zoon van Jan en Elisabeth Ruygrok, vrouwe van de Werve bij Rijswijk. Na het overlijden van Jacob van der Wiele (f 1642) en zijn vrouw Adriana Hanneman (j- 1665) vererfde het huis aan hun dochter Johanna van der Wiele, die

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1937 | | pagina 62