LANGE VIJVERBERG 11 EN 12 113 J) De Navorscher 1879, p. 118. 8 Blockhusius zijn Jan Kluit en boven- Blockhuyzen. De vader van den van Schoonhoven in 1578 van dit huis komt bewoond hebben. Het is door den verkooper geërfd van voorn, zuster. Het was belast met 2 rentebrieven, elk van 45, 14 st. ’s jaars aan de erfgen. van Mr. Balthasar van Hogelande en juffr. Maria Plumoens.” Mr. Frans van Blockhuysen werd in 1583 benoemd tot electeur te Schoonhoven en was van 1589 tot 1605 Bur gemeester dier stad. Op de Veerpoort te Schoonhoven wordt het volgende opschrift gevonden: „Anno 1601 Tempore Cluttii et domini Blockhusii Consulum.’’ Deze Cluttius en genoemde Frans van laatste was ook Burgemeester (’79)i). De volgende eigendomsovergang in de Transportregisters niet voor. In 1620 woonde er Geertruyt van Sypesteyn, wed. van Mr. Snels. Misschien is Mr. Snels familie van de Van Kinschot’s, want in de genealogie Van Kinschot, samen gesteld door Jhr. C. Ph. L. Van Kinschot, p. 331, komt Mr. Jacob Snels voor als getuige bij een doop. Op 22 Augustus 1647 verkoopen: „De Eerwaerdige Cornells Triglandius, Predicant, echtgenoot van Beatrix Snels, voor hem selven en als last en procuratie hebbende van Geertruyt van Sypesteyn, wed. van Mr. Cornelis Snels, le Camerling van Prins Maurits, hoogloffelijcker memorie, volgens contracte tussen voorn, juffr. Sype steyn, zijn schoonmoeder ende goeder gedachten aen den WelGeb. Heer Grave van Cuylenburch aan de erf genamen van Graaf Floris van Pallant, Heer van Cuylen burch, een huys en erff. Belent O. het huys en erff van wijlen den Heer Kinschot, Thesaurier van den Graaf van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 132