GESCHIEDENIS VAN DE HUIZEN 118 11 slechts voor een deel ver- Hij behoorde in 1813 tot de hoogstaangeslagenen en overleed 28 September 1829. 16 April 1789 verkoopt Franc van der Goes aan Barthout van Slingelandt, Vrijheer van Slingelandt en Goidschalkoordt, Öud-Raad en Burgemeester der stad Dordrecht, den opstal en grond van verkoopers huis, recht uit rooiende volgens den standmuur, belendende ten Z. den verkooper, beginnende tegen de voorkamer of eetzael van den kooper tot aen de Hooge Nieuwstraet. Voor 6000. Dit perceel wordt verkocht uitgenomen de twee „se creten” boven den anderen en springende op het binnen plaatsje van den kooper, waarin ook de „ligten van voorn, secreten” zullen mogen blijven van de grootte zooals zij tegenwoordig zijn onder conditie „nogthans dat de vercooper in ieder ligt gardingen” zal moeten stellen om niet met het hoofd daarbuiten te kunnen zien. De kooper zal zijne aldaar te maken „secreten” mogen bren gen op dezelfde put van het riool en het tochtgat van den kelder van den verkooper op het voorplaatsje uitko mende, zooals het thans is. Verder met condities over „deurkazijnen, ligten in de scheiding” enz. en over den scheimuur. Hier wordt dus huis no. kocht. Mr. Barthout van Slingelandt des H. Rijksbaron van Slingelandt, Vrijheer van Slingelandt, Heer van God- schalxoord, was de zoon van Mr. Hendrik van Slinge landt en Maria Catharina van der Burch en op 1 Juni 1731 te ’s-Gravenhage geboren. Hij was le gehuwd met Margaretha Berch, Vrouwe van Goidschalxoord en 2e met Magdalena Anna Elizabet van de Boetzelaer. Hij Zie: De honderd hoogstaangeslagenen in 1913 door Dr. W. Moll, Econ. Hist. Jaarboek 1935, 19e deel.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 138