LANGE VIJVERBERG 11 EN 12 119 den Stad- 17 schil- en de boe- van den boedel van Mag- van Boetzelaer, douairière van Slingelandt kan nagegaan worden, er in het huis aan den Vijverberg aan de verschillende familieleden was Raad, Schepen en Burgemeester van Dordrecht, Gecommitteerde in den Raad van State, Raad en Munt meester Generaal van Holland, en overleed op Zuydt- windt te 's-Gravensande 2 Juni 1798. Na het overlijden van Hendrik van Slingelandt, 7 Oc tober 1759 en van zijn vrouw, 20 April 1761, werd een inventaris en boedel opgemaakt ten behoeve hunner drie kinderen: Barthout (bovengenoemd), Agatha en Elisa beth Maria, waarbij aan een der kinderen een schilderij werd toebedeeld, ter waarde van 790 (een binnenhuisje van A. van Ostade), dat verkocht werd aan houder. De twee anderen ontvingen 790 voor derijen. Uit den inventaris van 29 September 1808 delscheiding van 28 Juli 1811 dalena Anna Elizabeth Besse van Mr. Barthout hoeveel schilderijen aanwezig waren en zijn toebedeeld x). In Notice Historique et descriptive des tableaux et des sculptures exposées dans le Musée Royal de la Haye” schrijft Victor de Stuers p. IV „Les perles du Cabinet y entrèrent par l’acquisition des tableaux formant les col lections de Mr. G. van Slingelandt, Receveur Général de la Hollande, de Mr. Johan Diederik van Slingelandt, Conseiller a la Cour de Hollande et de Mr. Hendrik van Slingelandt, President-Bourgemestre de la Haye.” Over deze drie Slingelandts het volgende: Mr. Govert van Slingelandt was de voornoemde G. van Slingelandt, kleinzoon van Jhr. Mr. Govert van Slinge- Schilderijenverzameling van het Geslacht Slingelandt. Bijdragen tot de wordingsgeschiedenis van het Kon. Kabinet van Schilderijen door Dr. C. Hofstede de Groot, Oud-Holland 10e jg.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 139