LANGE VIJVERBERG 11 EN 12 123 B Maandbl. De Nederlandsche Leeuw 1888, p. 32. Swieten, van Kin de zoon van George Rataller Balthasar en zijn weduwe, O. de wed. van Engelbrecht Jorisz”, met condities dat ,,de twee veynsterkens van een kelder neffens der aerde in 't voorn, huis respondeerende achter op den hoff van 't principael huys en erff achter gelaten door voorn. Balthasar en zijn weduwe, niet be lemmerd ofte belet mogen worden”. 10 December 1597 verkoopt Balthasar Messing met consent van de Weesmeesters ende authorisatie van de Magistraet aan Evert Cornells Stockert „een huys en erff met een uytganck in de Hooge Nieuwstraet. Belent W. het huys van Mr. Jasper van Kinschot, Thesaurier van Zijn Excellie, N. voorn. Kinschot en het einde van den uytganck en poort, O. Jkvr. Elisabeth van Egmont”. Voor een schuldbrief van 3100. 30 Mei 1598 verkoopt Evert Stockert, Grofsmit, aan Geertruyt van Swieten, wed. van Mr. Philips Rataller en Jkvr. Elisabeth van Egmont, wed. van Jhr. Frederik van Zevender „een huys en erff, met een gang en poort achter op de Hooge Nieuwstraat uitkomende, 't Is belast met 400 Kapt, die Balthasar Messinck daerop gehouden heeft”. 22 September 1598 verkoopt Geertruit van wed. van Mr. Philips Rataller, aan Mr. Jasper schot „haer deel in een huys en erff, met gang en poort. Belent O. Jkvr. van Zevender (Huis no. 13), W. voorn. Van Kinschot”. Voor 866. In deze acte worden de condities uiteengezet, die ge maakt zijn met Jouff. Elizabet van Egmont, wed. van Zevender, die het 13e huis bewoont. Aan haar blijft o.a. de Oostkeucken van het verkochte huis ten Westen van haar huis enz. Philips Rataller1) was

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 144