GESCHIEDENIS VAN DE HUIZEN 124 Kinschot, samengesteld door enz. 1) Genealogie van het geslacht van Jhr. C. Ph. L. van Kinschot, p. 155 en Margaretha van Loo. Hij was in 1569 President van den Hove van Utrecht. In 1595 overleed hij in Friesland. Zijn wed. Geertruijdt Adriaensdr. van Zwieten, mede woonachtig in Friesland, hertrouwde met Jan van Loon en daarna met Pieter Gillisz van Antwerpen. Zij over leed te 's-Gravenhage in 1620. Jasper of Gasper van Kinschot 1zoon van Zeger van Kinschot en van Josine Roelofs, 15 October 1552 te Turn hout geboren, was Griffier van den Raedt ende Camere van de Rekeninge ende Camere van de Justitie ende Leenhove tot Bergen op den Zoom in 1577, Raadsheer in den Souvereine Raade en Leenhove van Brabant, Raad en Thesorier-Generaal van Zijne Excelhe Prins Maurits van Oranje. 28 October 1578 trouwde hij te Bergen op Zoom met Joncvrouwe Josina Pijll, geboren 25 Januari 1562 tot Wouwe. In zijn auto-biographie schrijft hij van zijn vrouw: p. 160 „Middelertijt vrijde ick tot Bergen mijne lieve huysvrouwe Jonkvrouwe Josyne Pyll, dochter van de Heere Nicolaes Pyll, Raedt ende Commis van den huyse van Berghen, Curator ende Raedt van den vorstelycken Orangischen sterffhuyse (1584) en van Cornelie Bou- lyns, ende mettertyt d’affectie soo verre gecoomen, dat ik door intercessie van den Heere Marquis Antonis, eerste Marquis van Bergen, ende van Thomas Berchem, Heere van Hoogerheyde, die tot des voors. Heeren Pyll’s huyse quamen mette de voors. juffrouwe Josina te haeren ouder dom van omtrent sestien jaeren den XX dag September ondertrouwt en den XXVIII October daernae in de Groote Kerke te Bergen openbaarlyck getrouwt, met eene schoone heerlycke bruyloftsfeeste daer vele van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 145