LANGE VIJVERBERG 11 EN 12 125 6 mijne vrienden ende voornoemde Vrouwe Marquise met haere geheele hoff ende de Heere Grave van Bossu met sijnen neeve assisteerden ende hebben de voorn. Heere Marquis ende Heere van Hoogerheyde onze houwe- lijckse voorwaerden mede by geweest ende onder- teeckent.” Tot 1583 woonde hij te Bergen op Zoom, daarna te Delft in het Huis van Polanen, naast het Bagijnenhof, en na 1589 in 's-Gravenhage, eerst in de Korte Nobelstraat en later op den Langen Vijverberg No. 12, dus naast het huis dat hij in 1597 aankocht. Hij had 14 kinderen, waar van een doodgeboren was en 8 jeugdig stierven, 4 daar van waren geboren te Bergen op Zoom, 4 in Delft en in 's-Gravenhage. Een van zijn kinderen, Maria, geb. te Delft op 8 Fe bruari 1589 was genoemd naar Maria van Nassau, Prin- cesse van Orange, Gravinne van Nassau, en een zoon Maurits, geb. te 's-Gravenhage op 15 October 1590, heette naar Graaf Maurits van Nassau, die hem den 4den Januari 1591 „ten doope op zyne armen hiele”. Den volgenden dag 5 Jan. overleed het kind „ende leght be graven in de Groote Kerke voer den Coor Van een ander kind staat geschreven: „den XXIen February 1595 dinsdaeghs des smorgens voer noen nae thien uren is myn huysvrouw in de Nobelstrate in 's-Gra- venhaghe geleghen van myn sone Lodewick van Kin schot ende is XXI Merte daernae gedoopt, de pete is geweest Vrouwe Louise de Colligny, Princesse van Oraingen ende de peters heer ende Mr. Diderick van der Nyeuwenburg van Egmont, president van den hoghe Rade van Hollandt, die gaff een silvere schale ende heer en Mr. Johan van Oldenbarnevelt, raedt ende advocaet van den lande van hollandt, die gaff twee vergulde ende gedeckte druyffcorven ende hare Excellentie gaff een

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 146