LANGE VIJVERBERG 11 EN 12 127 wat tijts leven. Ten lesten mij vriendelick vertroost heb bende, seggende, lieff nu moeten wij scheyden, de heere zy met U, is zy ten daghe den llen December 1601 's avonts te 8 uren zeer soetelick ende christelick in de gebeden in den heere Godt gerust ende haer zoete ziele overgelevert tot mijnder hoochste bedroeffenisse, sijnde den 20 December daernae seer eerlyck in de Groote Kerk in den hooghen coer int graff van heuren saligsten vader begraven, vergeselschapt met alle hare en zyne vruenden ende geheele Vijverberch in rouw, ende Sijn Excellentie voir de begrafenisse van ’s Hertogenbosch gecomen zijnde met Graeff Willem, Graeff Ernst, Graeff Jan Ernst ende andere heren sijn alle tsamen mede ter voirs. eer- lijcke begravenisse gegaen, de heere Godt my een zoe goedt ende eerlyck hebbende, die my oyck gelaeten heeft gebruyck van alle haer goed, wille mij dit verlies versetten in troost mijner siele ende haer kinderen wel varen.” Haar vader, in wiens graf zij begraven was, was in het begin van haar sterfjaar overleden. Over hem lezen wij: ,,Des snachts tusschen den IX en Xen January des Jares XVIC ende een voer twee uren is in ons huys in ’s-Gra- venhaghe op de Vyverberch in den Heere gerustelyck ontslapen de heere Nicolas Pyll onsen waerden vadere, curateur ende raedt van den Vorstelyck Orangischen sterffhuyse, dat hij van den Jare LXXXIIII met hulpe ende van den Jaere LXXXIX alleen geregert heeft gehadt, nae dat van des woensdachs te voren cranck te bedde hadde geleghen is van alle vrome beclaecht ende des saterdaechs den XIII January daernae zeer eerlyck in den coer der groote kercke begraven, zyn lichaam boven alle onse vruenden vergezelschapt sijnde met Zyn Excellentie die my seyde in huys comende dat hem leet was een soe goede vrynt verloren te hebben, ende dat hij om zulcken oer-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 148