LANGE VIJVERBERG 11 EN 12 135 -1) Genealogie van Kinschot, p. 198. de en Floris I van Pal- Manderscheidt, Blanken in 1577 op het slot Culem- van den familien bewoont off aen andere verhuijrt worden, beijde nijettemin tot groote ende enorme schaede van de supplten int gemeen, want gemerckt tselve huys sodanich was, dattet selve tusschen XXV ende dertich duijsent guld. waerdich waere, soo konde een ijeder wel inbeelden wattet selve des Jaers in huijre behoorden vuijt te bren gen, alsmen eenichsints nae proportie vant voorz. capitael de huijre sonde reeckenen, namentlijck omtrent XVIC of XVIIC guld. ’s Jaers, t’welck nochtans nijemant ter werelt daer voor soude willen betaelen, ende in alle gevalle nijemant van de supplianten, nadien hunluijden nijet ge legen ware op sodanige huijre jaerlijcx te sitten, ende tselve minder geldende grootelijcx tot schaede van andere mede supplianten, die int voorz. huijs niet conden woonen soude strecken Daerbij dan noch gevoucht diende, dat seker quartier vant voorsz. huijs int Noortwesten staende geheel oudt en t'eenemael bou- vallich, ende sulcx seer groote reparatien ende vernijeu- winge van doene waere hebbende, t'welck al gedaen werdende, 't selve huijs echter daeromme in huijre niet te meer gelden, ende nochtans de waerde grootelijcx ver- swaeren soude, enz.” x) Zoo is dan nu dit huis in handen gekomen van Floris van Pallant, Graaf van Culenburch, naar wien het ’t „Hof van Culenburch” genoemd is. Uit de belendingen blijkt duidelijk dat dit huis ligt tusschen de huizen thans no. 11 en 13. Voorn. Floris II van Pallandt was de zoon van van Pallandt, Graaf van Culemborg, Vrijheer landt en Philippa Sidonia van heim en Gerolstein. Hij was borg geboren en gehuwd met Catharina Gravin

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 157