I GESCHIEDENIS VAN DE HUIZEN 146 I rein, waarop de Zeestraat zou worden aangelegd, met al de aan de Oostelijke zijde van dien straatweg gelegen gronden van Zorgvliet af aan de rekenmeesters van het domein tegen een onlosbare rente van 113 ’s jaars. Zijne vrouw, Elisabeth Cats, overleed in Januari 1673; hare nalatenschap zij liet ongeveer 3 millioen gul den na werd verdeeld tusschen hare drie dochters, Mevrouw Pompe van Slingeland, de wed. van den rit meester Buat (Elizabeth Musch) en de kinderen van Mevrouw van Boetzelaer van Waelsdorp, die al over leden was. Aan haar man, Dirck Pauw, had Mevrouw van Carnisse buiten het behoud van den titel dier heer lijkheid, in eens af een jaargeld van 8000 vermaakt.” Uit zijn eerste huwelijk had Dirck Pauw 4 kinderen, o.a. Jhr. Reijnier Pauw, Heer van Carnisse en Ter Horst, geboren 26 October 1642, ongehuwd overleden en Jhr. Johan Pauw van Reynenburg en Ter Horst, Ritmeester bij een regiment guardes van den Prins van Oranje, Hoog Heemraad van Delfland enz., geboren te s-Gra- venhage 31 December 1645 en aldaar overleden 29 Oc tober 1708. Bij testament van 2 Juli 1693 was de laatste door zijn broeder tot eenigen erfgenaam benoemd en kwam daar door in het bezit van Ter Horst, Reynenburg en waar schijnlijk ook van de twee huizen op den Vijverberg. De Heerlijkheid Ter Horst liet hij op 28 Januari 1700 te ’s-Gravenhage veilen en 9 Mei 1698 verkoopt hij aan Simon van Briaine, Postmeester, in welckers naam com pareerde Philips Germain, Commis ter Thesaurije van Zijn Cone Majt van Groot Brittannien, een huys en erf, mitsgaders koetshuys, halve stal en hooysolder. Belent W. de Constituent Pauw, O. de Wed. Vrijbergen”. Voor 20.000. „De wederhelft van de voorsz. stal en hooy-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 168