LANGE VIJVERBERG 11 EN 12 149 Elisabeth van Vrijbergen, wed. Kennedie, W. de erf genamen van wijlen den Rekenmeester Sluyskens” Voor 11.500. Het huis was verhuurd aan de Wed. van der Hulst. Jacob Vleugels, Burgemeester en Raad van Tholen, Gecommitteerde Raad en Raad ter Admiraliteit van Zeeland, Drossaert van St. Maertensdijk en Scherpe- nisse, was de zoon van Diederick Vleugels, Advt Fiscaal van den Raad van Brabant en Cornelia Vrijbergen en 7 September 1692 gedoopt in de Groote Kerk te ’s-Gra- venhage. Op 6 September 1748 trouwde hij te Halsteren met Davida van Luchtenberg 1)Getuigen waren daarbij: de Hr. Jacob Vleugels, Predikant tot Irsek in het lant van Goes en Vrouwe Elyzabet van der Haar, wed. van wijlen den Heer Raat van Staten Bonifacius van Vrij bergen. 19 Maart 1733 wordt aan Manuel Loppez Suasso con sent verleend om den nieuw te bouwen gevel 2) van zijn huis op den Vijverberg, op eene gelijke rooiing te mogen brengen en het front in het midden een halven steen voor waarts, om voor genoemd huis een bordes te maken, wederzijds opgaande en op de straat 5J^ voet springende, voor 30 schellingen per jaar. Manuel Lopez Suasso3) was een aanzienlijk heer onder de Portugeesche Joden van den Haag. Hij was gehuwd met Judith Teixeira. Hij was Parnas der Portu geesche Synagoge en droeg als zoodanig bij de inwijding dier Synagoge aan de Princessegracht in 1726 een der Thorarollen. Door hem werden ook gekocht de huizen 15 en 16, het Oude Hof van Friesland, die hij liet ver- x) Maandblad De Nederl. Leeuw 1900, p. 120. 2) Vermoedelijk is toen de gevel gebouwd dien men nu nog aantreft. 3) M. Henriques Pimentel: „Geschiedkundige aanteekeningen over de Portug. Israëlieten in Den Haag”, p. 30 e.v.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 171