QUIRINUS GIDEON VAN BLANKENBURG 157 onder de muziekliefhebbers van zijn stad en een veel grooter invloed gehad hebben, dan men officieele stukken kan opmaken. Als bijdrag, Haagsche leven en hisorie moge derhalve zijn. II. Zijn leven. Quirinus van Blankenburg stamt waarschijnlijk af (zie stamreeks) van een zekeren Claes van Blancken- burgh, die ongeveer 1550 geboren is. Dit meen ik te mogen afleiden uit de gegevens die een zijtak der familie mij verstrekt, n.l. Cornelis Claesz. met zijn kinderen. Deze Corn. Claesz. die te Monster schoenmaker was, noemde zich, toen hij in 1603 met Grietje van der Baen in het huwelijk trad (1), „van Monster”, maar van 1607 af is hij zich Van Blanckenburgh gaan noemen. Uit hun huwelijk zijn waarschijnlijk twee kinderen gesproten, tenminste toen zij hun testament maakten, 13 Aug. 1615 (2), hadden zij een zoon, Jacob die eerst klokkenist te ’s-Gravenhage en later organist te Dordrecht is geweest en een dochter, Cornelia, een dilettante „uijtnemenste in de Musycke, spelende seer meesterlijck op d'instrumenten” (3), die te ’s-Graven- hage en Dordrecht heeft gewoond. Jacob is niet getrouwd geweest, Cornelia twee keer; maar zij heeft geen kinderen gehad. Bij een van haar testamenten (4) heeft zij aan een neef, Gerbrandt Qui- rijnsz., zoon van Quirinus Gerbrandtsz., een legaat toe gekend. Mij lijkt nu de eenige aanvaardbare mogelijkheid dat Quirinus Gerbrandtsz., de vader van Gerbrandt Quirijnsz., een zoon is geweest van Claes van Blancken burgh; een andere verwantschap is m.i. uitgesloten. Den naam Blankenburg vond ik op drie manieren zijn tijd uit de e tot het de kennis der plaatselijke muziek- een hoofdstuk over hem welkom H.E.v.G.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 180