QUIRINUS GIDEON VAN BLANKENBURG 161 Uit een aanteekening van 27 Juli 1676 blijkt, dat Hemony een klokkenspel aanbood van 32 klokken, we gende 8344 pond, en dat hij bereid was, op verzoek van de Overheid, de Cis en de Dis er nog bij te gieten: ,,Ende bij aldien haer ed: de twee halve toonen te weeten ci en di willen bij laeten gieten voor Fl. 4600, ende soo veel metalle als de voorsz, halve toon sullen weegen, Waer haer ed: mij hebbe gepredenteert voor d’een Fl. 3200 ende voor dander met de twee halve toon Fl. 4200.” 8 Aug. 1676 deelde Hemony de Overheid per brief mede dat hij, nu de Overheid bij mondelinge overeenkomst besloten had het klokkenspel te laten maken, den uur werkmaker Spraeckel naar Amsterdam had laten komen om de maten van de klepels en hamers, die allereerst gemaakt dienden te worden, van hem in ontvangst te nemen. Verder deelde Hemony mede, op dat oogenblik geen tijd te hebben het contract te komen teekenen, aan gezien hij de week daarop een nieuw klokkenspel voor Weesp moest leveren en bovendien in onderhandeling was met de Overheid te Utrecht voor een gelijke bestel ling; na twee weken zou hij echter komen. Tenslotte ver zocht hij het klokkenspel in Amsterdam te laten keuren overmits het selve bequalijcx hanght, soo niet soude de selve doen af hangen om schoon te maeken”. 19 Aug. is het contract in Gouda onderteekend. Hierin is nog eens uitdrukkelijk bepaald dat Hemony zou leveren een „accoord van 8344 ponden bij den organist Gerbrandt Blanckenburgh alreede opgenomen bestaende in 32 doeken ende daer nevens noch twee doeken met het voorsz. werek accordeerende sijnde halve toonen die sullen moeten wegen veertienhonderd twintigh ende duijsend en vijftich ponden, sijnde ’t saemen thienduijsend achthonderd en veerthien ponden”. 19 Febr. 1677, bij het opmaken van het bestek voor de 11

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 184